У ногу з часом: вибираємо біде для ванної кімнати

Автор Olga 23.07.2019 0 Коментар(ів)

Ще зовсім недавно наявність біде навіть в ресторанах викликало здивування і нерозуміння, не кажучи вже про домашнє використання виробу без ознайомлення. Сьогодні навряд чи хтось прийде в замішання, побачивши невелику ванночку в санвузлі. Більш того, одного разу використавши її, ви напевно захочете придбати примірник і для своєї ванни. Але як вибрати правильний варіант? Які бувають види? Для чого використовують біде? Нижче ви знайдете відповіді на всі ці питання.

 

функції

 

Основна функція біде - підтримка гігієни, між іншим, не тільки інтимної. Помилково вважати, що даний виріб використовують виключно для підмивання інтимних місць. Коли питання гігієни геніталій стоїть особливо гостро, біде - ідеальний помічник. Виріб незамінний при наявності ряду захворювань, таких як геморой, наприклад. Однак обладнання може виявитися дуже корисним, якщо в сім'ї є маленькі діти, люди похилого віку або члени сім'ї з обмеженими фізичними можливостями. Як правило, біде розташовують нижче рівня раковини. Тому ті, хто не може дотягнутися до неї або скористатися душем, напевно оцінять переваги біде.

 

види біде

 

За способом установки розрізняють підлогове і підвісне біде. Перший варіант дуже нагадує унітаз без бачка. Головні переваги такої моделі: простота в установці і обслуговуванні, доступність, надійність і практичність. Однак даний варіант вважається старомодним.

 

Підвісна модель закріплюється на стіні, в якій і прихована основна частина інсталяції. Великий плюс такої конструкції - наявність вільного місця, де можна розмістити полички і шафки. Такий варіант ідеально підійде для квартир з невеликими ванними. Однак мінус подібних моделей - ціна і складність установки.

 

Важливим критерієм вибору сантехнічного вироби є матеріал, з якого вона виготовлена. Даний фактор впливає не тільки на вартість обладнання, а й на його термін служби. Біде виготовляють з наступних матеріалів:

  • фаянс - найбільш оптимальний варіант. Термін служби - до 20 років. Недолік - необхідні дбайлива експлуатація і ретельний догляд, інакше емаль прийде в непридатність;
  • фарфор - більш дорогий варіант. Однак зносостійкість і міцність набагато вище;
  • нержавіюча сталь. Даний варіант надійний, але дорогий. Крім того, моделі з стали не завжди вписуються в загальний інтер'єр.
  •  

Конструктивні особливості

 

Якщо ви вирішили купити біде, слід мати на увазі, що змішувач вироби відрізняється від тих, що використовуються в раковині, наприклад. Головною відмінністю є здатність направляти струмінь води в потрібному напрямку. Для це на змішувачі є перлатор. Кришка і сидушка, як правило, не передбачені в комплекті.

 

При виборі відповідної моделі також слід звернути увагу на наступні параметри:

  • підключення до каналізації (вертикальне, горизонтальне, косе);
  • слив. Сучасні екземпляри мають спеціальну захисну систему від переливу;
  • термостатичні батарея.

Найбільш надійними і популярними є вироби від таких виробників, як Roca, Cersanit, Creavit, Volle, Ravak.

 

Отже, біде - якщо не необхідна, то дуже корисна річ у ванній кімнаті. При виборі техніки враховуйте зазначені рекомендації і вам не доведеться шкодувати про покупку.

Залишити Коментар